כאשר אדם, אשר צבר נכסים שונים במהלך חייו, הולך לעולמו, רכושו מחולק ליורשיו על פי אחת משתי הדרכים:

  1. על פי צוואה שכתב האדם עוד בחייו, המצווה את חלוקת הרכוש לאחר מותו.
  2. לקרובי משפחתו על פי דירוג הזכויות שנקבע בחוק הירושה. הליך זה יכנס לתוקף אם לא נכתבה צוואה לאדם בימי חייו, או אם נמצא כי הצוואה אינה תקפה מסיבה כלשהי.

 

לכן, קיימת חשיבות רבה בעריכת צוואה המביאה לידי ביטוי את רצונו של הנפטר, וחשוב לא פחות מכך מונעת סכסוכים משפטיים סביב שאלת הירושה וחלוקת העיזבון.

חשוב להבין כי ניסוח ועריכת צוואה חייבים להתבצע על ידי עורך דין המתמחה בעריכת צוואות, שכן פגמים בעריכת הצוואה עלולים להביא לפסילתה על ידי בית המשפט, ולחלוקת העיזבון – ממון, נכסים ומקרקעין בין היורשים על פי דירוג הזכויות שנקבע בחוק הירושה, וזאת בניגוד לרצונו של המצווה.

ליווי של עורך דין מומחה בתחום, מסייע למצווה לשקף את רצונו הכנה לחלוקת הרכוש, כמו גם מאפשר לו לחסוך ליורשיו כספים רבים ועלויות נוספות בגין חיובי מס.

הדיונים בנושא צוואות וירושות גורמים, לא אחת, לסכסוכים משפחתיים רבים הנוגעים לזהות היורשים. משרדנו מסייע ללקוחותיו בניסוח ובקיום צוואה המביאה לידי ביטוי את רצונותיהם, שאינה משתמעת לשתי פנים, תוך שימת דגש על שירות אישי, קשוב ורגיש.

משרדנו מסייע גם במקרים בהם היורשים נאלצים להתמודד עם סוגיות מורכבות כגון צוואה אשר נכתבה תחת השפעה, צוואה אשר נכתבה על ידי מצווה שמצבו הנפשי לקוי, או כאשר הוריש המצווה את רכושו לאדם שאינו קרוב משפחתו.

תודה!

הודעה נשלחה בהצלחה!

דילוג לתוכן